A.G.K. Sistem Şekli

DÜŞÜNCE AYRI PROJE AYRIDIR: Her hangi bir düşünce kafada başlayıp unutulabilirse, iyi çalışılmış bir proje ise, gerekli şartlar oluştuğunda başarılı olunmaması imkânsız bir sonuçtur. Bu projede tamda böyle bir şey diyebiliriz. Ne bir isim, nede bir deneme, nede olmasa da olur denilecek bir düşüncede değildir. Çoğu kulüp, Antrenör ya da futbol adamları biliyor ama nedense yapmıyor yapamıyor. Tamda burada ( BİLDİĞİNİ ZANNETMEK AYRI, BİLDİĞİNİ BİLMEK VE UYGULAMAK ÇOK AYRI ) denilmesi doğru olacaktır. Bu proje sizin, babanızın, oğlunuzun, kızınızın, torunlarınız için olduğunu lütfen unutmayın.

GENÇ KRAMPONLAR PROJESİ 14 / 05 / 2016 Tarihi ile ele alınmış 17 / 12 / 2017 uygulanmasına karar verilmiştir. Bu karar öncesi gerek futbol severlere, gerek futbolcu gençlerimize, Aile velilerine danışılarak görüşler alınmıştır. Bu görüşler pekiştirilerek kamuoyu oluşturularak sorunlar analiz edilerek bu kadar önemli bir çalışma hayata geçirilmeye başlanmıştır. Hiçbir yetenek ortaya çıkmadan başarı elde edilemez. Bu söylemle sporcu duruşuna ve ahlakına sahip futbol sever olmanın yanı sıra, futbol aşkını da ileriye götürmeyi hedefleyen gençlerimize doğru davranış ve doğru yönlendirmeler ile yok oluşlarını ortadan kaldıran bir eğitim ve öğretim hedeflemekteyiz. Bu hedef bizlerin yani yönetici ya da antrenörlerin sırf kendi hedefleri değil, gençlerimizin çocuklarımızın da yeteneklerinin yok olmaması için ortak payda olarak gördüğümüzden,  futbolun tümünü kapsayan bir çalışma ve proje olduğu nu da belirtebiliriz. Hep dediğimiz gibi yalnızca bedensel beklenti değil, akla ve bilgiye dayalı bir anlatım ile, yok olmaya yüz tutmuş yetenekleri bastırılan ve ortaya çıkartacak bir bütün çalışma olacağını da belirtmeliyiz.

BU PROJENİN DOĞUŞU: Ülkemiz sorunlarının biri olan sporcularımızın yok oluşundan, başarısız sayılmasından kaynaklanan bir ihtiyacın sonucu denilebilir. Konu hangi dal olursa olsun bu tür projelerin desteklenerek ülkemizin gelişiminde katkı olması gerekmektedir. % olarak, 100 kişiden 90 ı Bu futbol anlayışı ile bir yere gidilmez dediğine göre, 90 yanlış silinerek 10 doğruya şans verilmelidir. Belki de bu projenin ortaya koyacağı faydadan biride bu % 90 ı kapsayan yanlışlara doğru örnek sunarak, ülkemiz futboluna bir fayda sağlayan örnek olmayı başarmak olacaktır.

KONUMUZ FUTBOL: sizin, babanızın, oğlunuzun, kızınızın, torunlarınızın sevdiği bir spor dalı futbol. Bu projeyi sizler için yapıldığını, en iyisinin yapılmaya çalışıldığını kesinlikle unutmamamız gerekir.

Hataları yok demiyoruz, eksikleri yokta demiyoruz, gelişecek ve futbol geleceğimize katkı sağlayacağına inanıyoruz.

TÜM FUTBOL ÇALIŞMALARDAN FARKI: Gerçekten bir futbol okulu bilincine sahip olmasının yanı sıra, sağlıklı bir futbolcu yetiştirirken aklını kullanan, aldıkları bilgiler ile toplumsal gelişimlerine de destek olan tam olarak bir sporcu yetiştirmek olarak ta görebiliriz. Futbol okulu olsunfutbol kulübü olsun, bu projeye özel metotlar ve çok farklı çalışmalar ile desteklendiği de görülebilecektir. Bu projeye katılan tüm gençleri en üst düzeye çıkartacağına inandığımız bu proje bizlerin değil aslında ihtiyacın projesi de diyebiliriz.

Gerek topluma farklı bakış açımız, gerekse tüm gençlerimizi aynı değerde görmemiz bu projeyi önemli kılarken ( GENÇ KRAMPONLARA ÖZEL ) Çalışmalar kesinlikle yalnızca bizlerle çalışacak bireylerle paylaşılacaktır. Bu eğitimlerin eğitim hakları bu çalışmalara katılan sporculara verilecektir. Ayrıca projemizin tanıtımı ve uygulama şekilleri direkt başvurularda özel sunumlarda anlatılacaktır. Kolaylıkla kimsenin yapmadığı fikir ve düşüncelerinize önem verdiğimizden, siz velilerin ve futbolcu adaylarımızın da fikirleri alınacaktır.

ALT SAYFADA BU PROJENİN ÇALIŞMA ŞEKLİ VE UYGULAMA ŞEKLİ KISACA ANLATILMIŞTIR.

BU PROJENİN ÇALIŞMA ŞEKLİ VE UYGULAMA ŞEKLİ ŞÖYLEDİR:

1- ALT YAPI VE HER TÜRLÜ ÇALIŞMALAR YAPILMIŞ VE HAZIRLANMIŞTIR. Bu çalışmalar uygulama öncesi kamuoyunda gerekli görüşler alınarak, olumlu sonuç elde edilerek bu projeyi hayata geçirmeye karar verilmiştir. Bu proje her yönüyle sunum ve tanıtımlarla anlatılacaktır. Bu anlatım Neticesinde ise futbolcu adayları olsun, aile velileri olsun, bilgi sahibi edilerek bu konunun önemi gösterilmiş olunacaktır.

2- ÖZELLİKLE AİLE VELİLERİNE VE FUTBOLCU ADAYLARINA GEREKLİ TANITIMLAR YAPILARAK FUTBOLCU ADAYLARI SEÇİLECEKTİR. ( Bu seçimlerde futbola yeteneği olan, sağlığı ve bedensel gelişimi futbol oynaması için uygunluğu aranacaktır. Ayrıca aile ve veli niteliği araştırılarak aile desteği olan sorumlu aile bireyleri öncelikli olarak tercih edilecektir. ( Bu tercih sebebi madden değil, ahlaki ve toplumsal terbiye örneği olarak görülmelidir.

3- SEÇİLEN FUTBOLCULAR ÖNCELİKLE İLERİ DÜZEY FUTBOL EĞİTİMİ İÇİN İKİ AŞAMALI OLARAK  ( Teorik ve pratik ) OLARAK İKİ AŞAMALI EĞİTİM VE ÖĞRETİM GÖRECEKLERDİR.

Teorik eğitim masa başında kapalı ortamda, pratik öğretim ise sahada ve uygun alanlarda verilecektir.

4- İLERİ DÜZEY FUTBOL EĞİTİMİNİ GEÇEBİLEN FUTBOLCU ADAYLARI KULÜPTE RESMİ MAÇLARDA OYNAMAYA HAK KAZANACAKLARDIR. ( Söz konusu ileri düzey futbol eğitimi ve öğretiminin zaruri yeti, kulüpte oynarken kendilerini ortaya koyacağı öz güvenleri olsun, yeteneklerini gösterirken eksik kalmadan gerçek başarılarını ortaya koyabilmek olarak açıklanabilir.

5- İLERİ DÜZEY FUTBOL EĞİTİMİ GÖREN HER BİR FUTBOLCU ADAYLARINA, RAPOR İLE GELİŞİMLERİ VE YETENEKLERİ HAKKINDA BİLGİ VERİLECEKTİR. ( Verilecek bu raporlama resmi bir sonuç olarak görülmese de, bir gözlem olarak futbolcu adaylarının geleceklerine artı değerler katabilecektir.

6- FUTBOLCU ADAYLARININ HER TÜRLÜ HAKLARI AİLE VELİSİ KADAR HASSASİYETLE KORUNACAKTIR. Gerek futbolcu öğrenciler, gerekse futbolcu gençler kişilik ve özlük hakları en azami şekilde korunarak örnek bir kulüp olunduğumuz görülecektir. Bu husus futbolcu olunması şartname sinde ( GENEL FUTBOLCU KURALLARI ) n da özenle belirtilmiştir.

AÇIKLAMA: Bu başlıklar başlangıç çalışmaları olarak öngörülse de, Genç kramponlar futbol okulu, ya da futbol kulübü, n den alınacak eğitim ve öğretim farklılıkları, ilerleyen antrenmanlarda ve masa başı çalışmalarında, ne kadar özel çalışmalar olunduğu görülmüş olacaktır. Futbol okulumuza, ya da futbol kulübümüze katılım şartları, direkt başvuru ile görüşülecektir. Bu başvuruda şartlar ayrıntılı olarak anlatılırken, tanıtım dosyası ile futbolcu adaylarımızın katılımı sağlanacaktır.

Her şey çocuklarımız ve gençlerimizin geleceği için.  ANTALYA GENÇ KRAMPONLAR.

AYRINTILI OLARAK LÜTFEN DİREKT İLETİŞİMDEN:

TEL FAX : +90 242 3169466   GSM  : +90 543 3169466   

E.Mail: [email protected]  

KULÜP ADRESİ: Atatürk Mah, Birlik Apt, 2649 sok, No 51 / 1 – 07025 Kepez / ANTALYA / TÜRKİYE

SOSYAL ADRESLERİMİZ:  www.facebook.com/antalyagenckramponlar

SOSYAL ADRESLERİMİZ:  www.facebook.com/aantalyagenckramponlar

WEB SİTEMİZ: www.genckramponlar.com