2017 DEN 2021 E ÇOK AMA ÇOK ÇALIŞTIK. 2022 DE İSE YİNE ÖNCELİKLE EVLATLARIMIZA KIYMET, DEĞER, DEVAMINDA SAĞLIK VE DEVAMINDA KAZANMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ.
2022 İÇİN DİLEKLERİMİZ : Yeni yıla yepyeni umutlar temenni ederken, herkese en içten sağlık mutluluk huzur sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz. Ülkemize birlik ve beraberlik temenni ederken, tüm spor ve futbol kamu oyuna, en önemlisi ülkemizdeki tüm gençlerimize, çocuklarımıza, hizmet etmeye değer vermeye elimizden geldiğince herkese örnek olup bizlerden imkan isteyen tüm evlatlarımıza sahip olmaya devam edeceğiz.
RESMİ SLOGANIMIZ > Her şey çocuklarımız ve gençlerimizin geleceği için.
BİZLERİ TAKİP EDİN, Farkımızı evlatlarımıza verilen değeri, kıymeti ve kimselerin kolay kolay vermediği veremediği örnek davranışları göreceksiniz. www.genckramponlar.com

   FUTBOL ADINA 2 DEVRE ARASI GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİM. Ünal Duran : 26-12-2021

2021-2022 SEZONU VE LİGİN 2 DEVRESİNE GİRDİK. Özel düşünce ve Görüşlerime şöyle başlamak istiyorum. Bir takım bizimle maça geliyor ve bir rakip oyuncu ile şöyle bir diyalog geçiyor. Hoş geldin değerli rakip kardeşim. Hayırdır diyor biz rakipmiyiz ne münasebet rakip değil ekip olalım? Genç şunu dile getiriyor biz rakip olmaya değil SAVAŞMAYA GELDİK. İyi değerli kardeşim başarılar siz savaşın bizde futbol için mücadele edelim ve düşmanca bir tavır ile maça çıkıyor ve sonuçta savaşı kazanıyor? Pardon maçı kazanıyor. ( örnek bir maç görüntüsüde vardır ) Peki sonuç 10, U18 ve 7 Büyükler amatör maç sonrası şu gözlemleri paylaşarak ülkemiz futbol kamu oyuna fayda sağlayacak gözlemlerimi sunmak istiyorum.

Bu dile getirdiğim maçlar ortalama 100 takım saysak ve 24 oyuncu ile çarpsak 2400 Futbolcunun oynadığını örnek verebiliriz. Yeminle ve şeref sözü ile bunların % 10 unun yada % de 20 yada 30 unun şu an sakatlandığına, pardon özellikle sakatlandırılmalarına neden olunduğunu sizlerde gözlemleyebilirsiniz. Evet bir savaş ortamı hali ile hazırlanan bu evlatlarımızın sonu bu şekilde şekillendirilmekte çoğunun ayak kırığı, çapraz bağı kopması vs daha öncedende dediğim gibi vur kır parçala ve yeterki kazan. Sakın mücadele etme EVET SAVAŞ VE BU SAVAŞI KAZAN. İyide kimler kazanıyor? Tüm ülke evlatlarımızın örnek hikayeleri gibi en verimli zamanda SAKATLIK VE KAYIP İÇİNDE BİR KAZANÇ. Yok olan hayaller yerinde yarım bırakılan futbolculuk özlemleri ile sizlere bir örnek vererek ne doğru ne yanlış fikirlerinize ve görüşlerinize sunmak istiyorum.

24 oyuncu ile 2004,2005,2006 doğumlu evlatlarımızın maç eksiklikleri ve tecrübe kazanmaları için en önemlisi kimsenin kolayca vermeyeceği imkanı vererek en az 50 oyuncunun kaldıracağı liglerde 24 oyuncu ile mücadele ediyoruz. İnanın her geçen günde daha iyiye gidildiğine inanıyorum. Basit kramp ve acı sızı darbe acıları dışında sakatlıklarına müsaade etmeden ÖNCE SAĞLIK dürsturu ile evlatlarımıza sahip oluyoruz. Her maça gülerek ve eğlenerek gelen evlatlarımız ile ONUR VE GURUR DUYUYORUM. Gerçekten  ne istiyorum  biliyormusunuz? Daha tam olamayan bu futbolculuk hikayelerinde daha güçlü olsunlar ve ayakta kalsınlar, evlerinede sapa sağlam çıksınlar diyerek sakın bu savaştanda galip gelmesinler duası ile yerinde asıl kazancın bunlar olduğuna inanıyorum. SAVAŞMAYA GELMİŞ BİR RAKİP, İnanın kendi adıma çok ama çok korkuyorum ve yerinde ise yenmeyide istemiyorum. Çünkü bu savaşın galibi futbol olmayacak, evlatlarımız ise hiç olmayacak. Ben ise aslında biraz daha ileride kazanmak azmi ile bu gün hiç bu savaşta galip gelemeyeceğimide çok iyi  biliyorum.

Bu kadar söz ve görüşün devamında ise bana şunların denileceğinide iyi biliyorum. E kazanmak futbolda esas değilmi? Tabiki esasta? şimdi değil, bu zamanda değil, henüz değil, bu ortamada ve bu yaşta hiç ise değil. Bu yaşta yok edilen evlatlarımızı bu duruma sokmak ne futboldur nede futbol adına ülkemiz sporcuları adına hiç ama hiçbir değer kazandırmayacaktırda ondan. Kasları tam olmadan, oluşmadan, kemikleri tam güçlenmeden, ruhsal ve mental kişilikler tam oluşmadan kimse bana SAVAŞARAK GERÇEKTEN KAZANILIR demesin. Ve savaşmakla mücadele etmeyide herkesin ayırması gerktiğini düşünüyorum. Bu 2 nci yarıda bir maçta eskiden öğretilen bir taktik ve tekniği bir ara kullanayım dedim ve emin olun SKORU AZALTTIK. Dürüst olayım yenilgi skorunu azalttığımı belirtmek istiyorum. Evet bu ego ve savaşma kelimeleri ile evlatlarımızı sakatlamakta istemiyorum. Yetişsinler güçlensinler, öğrensinler tecrübe etsinler ve ayakta kalsınlar inanıyorumki diğer savaşanlar kendilerine zarar verirken inancım olan bizler ise gerek mental gerekse fiziksel olarak AYAKTA KALARAK Savaşı değil yaşamın tümü olan spor olsun futbolda olsun kazanacağımıza gerçekten inanıyorum.

Hep derim ya, erken olan kazanç birgün kaybedilecektir, erken olgunlaşan herşey çürüyecektir. Erken olan kazanç, kazanç değil ego ve kibirdir. Ve bir sporcu olsun herhangi bir insan olsun sanal güç ile bedenine zarar verecektir. En basit spor dili ile gelişmeyen kaslara yükleme yaparsan o kası yok edersin, devamında kemiği, devamında ise sağlığı kaybedersin. Zorla güçlendirilen kas ve beden birgün iflas edecektir. Bir bedene doping gibi bir sanal güç verirseniz o beden geçici kazanç ama devamlılıkta ise zarar görmeye mecburdur. Çocuk ve gençlerdede böyledir. Tam olmayan olduğu düşünülerek savaşa zorlanan bir beden kısa vadede kazançlı gibi olsada uzun vadede KAYBEDECEKTİR.

SON OLARAK: Ülkem adına futbolcu yetiştirmek yerine sağlıklı bireyler, içlerinde ayakta kalacaklarada futbolcu olmalarına ön ayak olurken, futbolu geliştiremeyenlerede SAKATLIK BIRAKMANIN KENDİ SORUMLULUĞUM OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. Sağlık ve sporu önerirken kimse kızmasın ama ALKOL ve SİGARA Olmadık kötü örnek, çocuklarımıza bir kazanç gibi bakan ve yerinde kazanmak için nefret ve kin kusanlarında bu değerli evlatlarımıza sahip olacağına hiçmi hiç inanmıyorum.

BU YAZILARIMDAKİ MUHATAPLARIN ÖNCELİKLE BEN VE BİZLER OLDUĞUNA İNANIYORUM. Bizlere imkan sunarak bu liglerde oynamamıza ön ayak olanlara hiçbir söz dahi söylemiyorum. Hele hakem ve idarecilerede inanın hiç ama hiçbir sözde söylemiyorum ve yerindede her birine tek tek teşekür ediyorum. Adlarını bu kinayeli sözlere muhatap etmediğimi bu sözlerin genel olarak kendi Antrenör ve yetiştirici bir kişi olarak kendi fikirlerim olduğunu belirtmek istiyorum. İyi örnekleri tenzih ederek SAVAŞMAYI SPOR OLARAK ÖĞRETEN VE ÇOCUKLARIMIZIN SAKATLANMASINA NEDEN OLAN YERİNDE BİZLERE KÖTÜ ÖRNEK OLANLARIDA TÜM ÜLKE SPOR VE KAMU OYUNA ŞİKAYET EDİYORUM.

Saygı ve sevgilerim tüm ülkemiz sporcu ve futbolcularına, devamında ise gerçekten hizmet eden yetiştiricilere ve idarecilerine gelsin.